Çeke Hapis Cezasının Durması Adli Kontrol İtiraz Dilekçesi

T.C. ………………………İCRA CEZA HÂKİMLİĞİ’NE

Dosya No: 

Tarih:                                                                               

ADLİ KONTROL KARARINA İTİRAZ EDEN

SANIK                 :

KONU               : ……… İcra Ceza Hakimliği’nin …./….. sayılı dosya üzerinden ………….

…….. tarihinde hakkımda verilen YURTDIŞI ÇIKIŞINA ilişkin karara itirazımın sunulması ile söz konusu kararın kaldırılması talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Hakkımda verilen ADLİ KONTROL ALTINA ALINMASINA ilişkin karar haksız ve hukuka aykırıdır. Bu nedenle kaldırılması gerekmektedir. Şöyle ki;

…………………………….. sektöründe Ticari faaliyetler göstermekteyim. Ülkemizin de içinde bulunduğu dünyada söz konusu olan Covid-19 pandemi ile verilen süre içerisinde sadece Türkiye içinde yaptığım/yapacağım  ticari faaliyetlerim ile 3 ay içerisinde ödemem gereken Çek Bedelinin karşılıksızdır kalan kısmını yani ………………………………………TL’yi ödeyebilmem mümkün değildir. Ayrıca başka icra ceza davalarıma da bu süreç içerisinde %10 ödeme yapma zorunluluğum hasıl olmuştur. Yurtdışında ve özellikle Türk Cumhuriyetlerinde yüklü miktarda alacaklarım ve teslim etmek zorunda olduğum işler ile bu işlerin bedelleri bulunmaktadır. Yurtdışı çıkış yasağının kalkmaması durumunda bu tahsilatları yapamayacağım, aynı zamanda Sayın Mahkemeniz tarafından verilen süreler içinde ödeme yapamayacağım açıkça görülmektedir. Alacaklı tarafında bu durumda mağdur olacağı ve tarafımdan ödeme alacağı açıktır.

Bu nedenle hakkımda verilen ADLİ KONTROL ALTINA ALINMASINA ilişkin karar haksız olup suçun nevisi, ceza şeklinin ödeme olmasından dolayı YURTDIŞI YASAĞIMIN kaldırılması gereklidir. 7226 sayılı kanunun 49. Maddesi 3.fıkrasında, YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞINI ZORUNLULUK OLARAK DEĞİL SEÇENEK OLARAK MAHKEMENİZİN TAKDİRİNE BIRAKMIŞTIR..

 

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz ve izah olunan ve mahkemenizce re’sen gözetilecek durumlar karşısında …………………………… tarihli şahsım hakkında verilen ADLİ KONTROL Şartının kaldırılmasına ilişkin karara karşı itirazımın kabulü ile söz konusu kararın kaldırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

 

                                                                                                                Sanık

İsim Soyisim

PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINadli kontrol itiraz dilekçesi örneği

Çeke Hapis Cezasının Durması Adli Kontrol İtiraz Dilekçesi” için 2 yorum

  • 5 Nisan 2020 tarihinde, saat 09:46
    Permalink

    Nasıl bir yasa ise çek yasası ülkedeki HerkeseAf EsnafaHapis deniliyor. Bize dolandırıcı muamelesi yaptılar. Dolandırıcıya af var, çeki yazılmış esnafa hapis diyor. Sahtecilik yaparak piyasayı dolandıranlara af, alacağını alamadığı için çekini ödeyemedi diye esnafı hapise atan parti, de tarihin tozlu sayfalarına doğru gidiyor. Hemde dört nala! Bağıra bağıra.

  • 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 12:48
    Permalink

    ÇEKİ ÖDEYEMEDİ DİYE HAPSE GİREN VATANDAŞA TAKSİTLE ÖDE DİYORSUNUZ ULAN ADAM ZATEN TAKSİTLE NASIL ÖDEYECEK İŞİ GİTMİŞ GÜCÜ GİTMİŞ İFLAS ETMİŞ ZATEN AYLIKÇI OLARAK BİYERE BAŞLASA YAZDIĞI ÇEK MİKTARINI NASIL ÖDEYECEK HE EĞER HAPİS YATTIĞINDA ÖDENİYORSA PARA BIRAK YATSIN İFLAS ESEN BATAN ESNAF YAZDIĞI YÜKLÜ MİKTAR ÇEKİ KABUL EDEN DE SUÇLUDUR HEM ADAMA VADELİ VERDİK DİYE VADE UYGULAYACAK HEMDE ESNAF ÖDEMEDİMİ HAPİS YATIRACAK ULAN KABUL ETME OZAMAN BENCE SENETİ OLANLARDA HAPİS YATMALI ODA BORÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: