Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu grup toplantısında” Esnaf Hapise Girmek İçin Sıraya Dizilmiş” dedi.

Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 11 Haziran 2019 da yaptığı grup toplantısında” Esnaf Hapise Girmek İçin Sıraya Dizilmiş” dedi. Son 4 ayda yazılan çeklerin sayısında iki kat artış yaşandığını belirten Kılıçdaroğlu, ekonomiyi esnaf bozan esnaf değil ki ne suçları var diye iktidar partisine seslendi.

Sanayici Çek Kanunu yüzünden hapise gidiyor!

Konuşmasında ziyaretine bir grup sanayicinin Çek Mağduru olarak geldiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Adamın 6 milyon alacağı 1 milyon borcu var. Çekimi ödeyemiyorum! Ve devlet beni hapise atacak. Sanayici bu duruma isyan ediyor” diye konuşmasına devam etti. Ekonomik duruma dikkat çekerek icra dosyalarındaki artış ile halkın zor duruma düştüğünü ve durum için AK Partinin herhangi bir çözüm getirmediğini belirtti.

kemal-kilicdaroglu

 

Borçlarını ödeyemeyen esnafın dertlerine önem veren Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisi adına verilen önergelerin içeriklerine bakılmadan red edildiğini, ama iktidar partisininde bu konuda herhangi bir çalışma yapmadığını söyledi.

Çek Mağdurları için kısaltılmış  Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı videosunu izleyebilirsiniz.

 

Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu grup toplantısında” Esnaf Hapise Girmek İçin Sıraya Dizilmiş” dedi.” için bir yorum

  • 13 Haziran 2019 tarihinde, saat 10:36
    Permalink

    Bizler esnafız dolandırıcı değiliz, derdimizi anlatmaya çalışıyoruz anlayan birileri yok. Halbuki tankların altında yatan esnaf cezaevinde de yatar , sorun sistemde, bunu görmezlikten gelenler, DİP DALGASI GELMEDEN önce mağduriyeti gidermesi lazım. İntiharları durduracak yok mu? Aileler dağılmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: