KAHRAMANMARAŞ’TA CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKAN VERGİ REKORTMENİ İSYAN ETTİ!

KAHRAMANMARAŞ’TA CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKAN VERGİ REKORTMENİ İSYAN ETTİ!

Kahramanmaraş’ta bir dönem müteahhitlik yapan, vergi rekortmenleri listesinde de yer alan, çeklerini ödeyemediği gerekçesiyle cezaevine giren Yalçın Volkan Çanakcı, cezaevinden izinli çıkarak yayınladığı video ile sosyal medyada isyan etti. FETÖ’den tutuklu bulunanların tahliye edilmesine tepki gösteren Çanakcı,

“Devletime ihanet etmedim, aslanlar gibi vergi ödedim. Bu adalet mi?”

Kentte 2008 yılında inşaat sektörüne giren ve yaptığı işlerle kısa zamanda başarı yakalayan Yalçın Çanakcı, 2014 yılında ismini vergi rekortmenleri listesine de yazdırdı. Bir dönem Kahramanmaraş’ın köklü Kulüplerinden olan Fidanspor’da da başkanlık yapan ve takımı Amatör ligde şampiyon yaparak Bölgesel Amatör Lige yükselten Çanakcı, işlerinin kötü gitmesi nedeniyle çeklerini ödeyemez duruma geldi. Şikâyetler üzerine Çanakcı, tutuklanarak cezaevine konuldu. Türkoğlu Açık Ceza infaz Kurumunda tutuklu bulunan Çanakcı, sosyal medyadan yayınladığı video ile kent gündemine oturdu. “DEVLETİME ASLANLAR GİBİ VERGİ ÖDEDİM, DEVLETİME KURŞUN SIKMADIM” Çanakçı, videoda şu sözlere yer verdi:

 

“2014 yılı vergi rekortmenlerindenim, devletime aslanlar gibi vergi ödedim. Devletime kurşun sıkmadım. İhanet etmedim. Şuan şirket sahibi olduğum için, darbe krizinden sonra ülke krize girdi çeklerimizi ödeyemedik. FETÖ’cülerin yüzünden çeklerimizi ödeyemedik. Biz cezaevine girdik aslanlar gibi yatıyoruz. Şuan ben izine çıktım. Mahkûm kimlik kartım yanımdadır. Geçenlerde FETÖ’cülerin hepsi cezaevinden çıktı. Nazlı Ilıcak çıktı. Altan Kardeşler çıktı. Bu adamlar devlete kurşun sıktı. Biz de aslanlar gibi vergi ödedik. Bu adalet mi? Ben cezaevinde şuan çöp topluyorum. Vergi rekortmeni çöp topluyor.

Allah rızası için, Recep Tayyip Erdoğan mahşerde yakana yapışırım. İki gözüm önüme aksın yakana yapışırım. Biz kurşun sıkmadık. Bu adalet değil. Devlet için çalışıp vergi ödedik. Devletimiz kalkınsın diye. Lütfen şu ikinci paketi hızlandırın. Benim inşaatım batacak, benim borcumu anam mı ödeyecek, avradım mı ödeyecek? Yine ben ödeyeceğim. Böyle saçma bir adalet var mı? Adalet mülkün temelidir diyoruz ama adalet yok. Vergi rekortmeni cezaevinde, devlete kurşun sıkan adam dışarıdadır. Eğer bu şekilde devam edecekse Allah hepinizi o koltuklara oturtturmasın.”

Kaynak : Kahramanmaraş Manşet Gazetesi

KAHRAMANMARAŞ’TA CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKAN VERGİ REKORTMENİ İSYAN ETTİ!” için bir yorum

  • 10 Kasım 2019 tarihinde, saat 19:11
    Permalink

    Binlerce esnafın sesine tercüman oldun kardeşim. Allah tez zamanda kurtarsın inşallah. Bizi yönetenler bu vebali taşımamalıdır. Bizler tankların altında yatan esnafız. Hainler dışarıda elini kolunu sallayarak gezerken çeki yazılmış esnaf hapiste yatmamalı diyoruz. Allah var gam yok.

Bir Cevap Yazın