Karşılıksız Çek Cezalarına Af Geliyor

Mahkum yakınlarına her zaman destek veren ve kapılarını açık MHP ordu milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ceza indirim yasasındın bir an önce çıkmasını işaret ederek mahkum yakınlarına bir kez daha umut oldu.

Af Çıkacak mı?

Uzun zamandır tartışılan, Af konusu, ceza indirimi, infaz yasası, eşit yasa 31 mart seçimleri sonrasında da tartışılmaya devam ediyor. Mahkum yakınları bir an önce ceza yasasının çıkması için sosyal medya hesaplarından çeşitli etkinlikler ile seslerini duyurmaya çalışırken, Milliyetçi Hareket Partisi de kader mahkumlarının yükselen sesine cevap vererek, “SÖZÜMÜZ SÖZ” diyor, biraz sabır göstermelerini istiyor.

 Çek Mağdurları

Uzun zamandır mahkum yakınlarının yanında olduklarını ve en küçük fırsatta kader mahkumlarına af verilmesi yönünde açıklamalar ve paylaşımlarda bulunan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt bugün twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Acil Yasa Lazım” dedi.

Enginyut’un sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Ceza indirimi yoksa oyda yok diyerek, İP- CHP ve başka partilere oy verenleri hiç umursamadan, CEZA İNDİRİMİ bir an evvel yasallaştırılmalı. Ceza evleri fazlasıyla dolu, Mahkumların huzuru kalmadı, hapise girmeyi bekleyen 100 binlerce mağdur (çek MAĞDURLARI dahil) var. Acil yasa lazım.”

 

cemal-enginyurt-twitter

 

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuyla ilgili, “Şu an 49 milletvekilimiz var bunu tek başımıza çıkartamayız ancak buna şu an ihtiyaç var. Bu bugün için olmuyorsa yarın olabilir mi diye takip edeceğiz. Şartlar olgunlaştığında bir 5 yıllık indirimle kader kurbanlarını rahatlatmaya yönelik çalışma yapacağız.’Demişti.

KAPSAMHABER den alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: