Karşılıksız Çek Sayısında Büyük Patlama

Fox TV Ana Haber sunucusu Gülbin Tosun’un yaptığı habere göre 2019 yılının ilk 4 ayında karşılıksız çek adetleri bir önceki yıla oranla %82 arttı. Çeşitli esnaflarla yapılan röportajlarda esnafın zor durumda olduğu, çeklerini ödeyemediği için sıkıntıda oldukları belirtildi.

Esnaf destek paketleri ile değil alım gücünün arttırılması gerektiğini söyleyen bir esnaf, iş yerlerini müşteri olmadığı için öğlen açtıklarını, iş yerlerinin bulunduğu pasajın aidatlarını bile ödeyemediklerini belirtti.

Karşılıksız Çeklerde Büyük Artış Haberinin Videosu

Haberden bağımsız olarak söylemek isteriz ki; ekonominin bu kadar zor şartlar altında olduğu bir dönemde çeklerini ödeyemeyen sanayici, iş adamı ve esnaflara 1 çek için 5 yıl hapis cezasının adil olmadığıdır. Ayrıca borç hapiste ödenmeyeceği için cezaevine giren tacirlerin eşleri, çocuklarının da bu durumdan olumsuz etkilenerek daha büyük bir sosyal patlamaya neden olmaması için en azından bu zor dönem için 5941 sayılı çek kanununda revize şarttır. Yıllarca istihdam sağlayan, milyonlarca TL lik çek ödemiş tacirlerin icra ceza mahkemelerince savunmalarına ya da mücbir sebeplere bakılmaksızın verdikleri 5 yıl hapis cezaları ADALETİ SAĞLAMAZ.

twitter-takip-et

#ÇekeHapisCezasıKalksın

 

Karşılıksız Çek Sayısında Büyük Patlama” için bir yorum

  • 16 Haziran 2019 tarihinde, saat 11:00
    Permalink

    Bizler esnafız dolandırıcı değiliz, alacaklarımızı alamadık borçlarımızı ödeyemedik. Hapise gittik gidiyoruz. Alacaklarımızı nasıl alacak, borcumuzu nasıl ödeyeceğiz. Tuvalet fırçası kadar gündeme gelemedik. #ÇekeHapisCezasıKalksın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: