Mhp Milletvekili Cemal Enginyurt’tan Çek Mağdurlarına Destek Mesajı

Mhp Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Çeke Hapis Cezası ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çeke Hapis Cezasının medeni ülkelerde olmadığını, hapiste borç ödenemeyeceğini belirtti. Ayrıca dolandırma amaçlı çek kesenlerin 1 yıl ancak yıllardır ticaret yapan Esnaf ve İş Adamlarının 5 yıl hapis cezası almasının adil olmadığını, bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesi için Milliyetçi Hareket Partisinin çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Ak Parti ile birlikte mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışacaklarını belirten Enginyurt 30 yıllık Esnafın dolandırıcı olmayacağını ekleyerek sözlerine devam etti.

“Hem Milliyetçi Hareket Partisi hem de şahsım adına Çeke Hapis Cezasının doğru olmadığını söylüyorum. Ekonomik nedenler iş adamları ve esnafları bu duruma düşürmüştür. Cezaevinde olan bir kişinin ekonomisini düzeltme imkanı yoktur. Bu nedenle

Borç Hapiste Ödenmez diyorum.

Esnafı hafta sonu 2 gün cezaevinde yatırmaya çalışmak tam bir komedidir. Borcun hapiste ödenemeyeceğini bilerek bu insanları hapse mahkum etmenin hiç bir medeni ülke olmasıyla ilgisi olmaz. Türkiye Cumhuriyeti medeni bir ülkedir. 20-30 yıllık Esnaf bilerek çekini yazdırmayı göze alsaydı gider dolandırıcılık yapardı. 30 yıllık ticari geçmişi olan esnafın 3-5 çeki yazılmış ve hapis cezasına mahkum olmuşsa, bu insanın niyeti dolandırmak değildir. Ekonomik sıkıntılar yüzünden bu duruma düşmüştür.

Devlet bunu görmelidir, Adalet bunu görmeli ve çek mağdurlarının sıkıntıları çözülmelidir”

 

Mhp Milletvekili Cemal Enginyurt’tan Çek Mağdurlarına Destek Mesajı” için bir yorum

  • 13 Kasım 2019 tarihinde, saat 21:11
    Permalink

    Teşekkürler sn.vekilim demekki birilerinin vicdanı varmış mecliste. Sesimiz oldunuz. Allah razı olsun. #ÇekeHapisCezasıKalksın

Bir Cevap Yazın